افزایش سرعت ویندوز کامپیوتر

افزایش سرعت ویندوز کامپیوتر به چه روش های صورت می گیرد؟ بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند چه روش هایی هستند؟ با ۴۶۰ مالتی مدیا همراه باشید تا با این روش ها آشنا شوید.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

سرعت ویندوز کامپیوترهای شخصی با گذشت زمان کاهش پیدا خواهد کرد که دلایل مختلفی برای آن وجود دارد. اگر سرعت ویندوز کامپیوتر شما کاهش پیدا کرده است و یا برای چند ثانیه ای به طور ناگهانی متوقف شد ، جای هیچگونه نگرانی نیست. اگر به مشکل خاصی برخورد کرده اید ، کافی است که سیستم خود را ریستارت کنید و از این کار نترسید. بیشتر مشکلات رایانه ای با یک بار ریستارت یا راه اندازی کردن کامپیوتر حل خواهند شد.

در این مقاله قصد داریم بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوترها را به شما معرفی کنیم. تا در صورت کاهش سرعت سیستم خود بتوانید به راحتی مشکل آن را حل کنید. پس در ادامه با ما همراه باشید تا با این روش ها به طور کامل آشنا شوید.

۱-‌ پیدا کردن برنامه هایی که از منابع سیستم بیشترین استفاده را دارند

در اغلب مواقع دلیل اصلی کند شدن سرعت سیستم ، استفاده بیش از حد و نادرست برخی برنامه ها از منابع سیستم می باشد. اگر سرعت ویندوز شما به صورت ناگهانی کاهش یافت ، به احتمال زیاد یک فرآیند ۹۹ درصد از منابع CPU کامپیوتر شما را استفاده می کند. یا ممکن است یک برنامه به صورتی غیر عادی ، بخش زیادی از حافظه سیستم شما را در بر گرفته باشد ، که این باعث تبدیل کامپیوتر به دیسک می شود.

برای حل این مشکل شما کافی است که Task Manager را باز کنید. برای انجام این کار باید بر روی نوار وظیفه دسکتاب خود راست کلیک کرده و سپس گزینه Task Manager را انتخاب کنید. شما همچنین می توانید برای دسترسی به گزینه Task Manager کلیدهای میانبر Ctrl + Shift + Escape را در صفحه کلید خود به صورت همزمان فشار دهید.

در ویندوزهای ۸ ، ۸٫۱ و ۱۰ ، Task Manager دارای قابلیت های جدیدی است که برنامه ها یا اپلیکیشن هایی که به صورت غیر عادی از منابع سیستم استفاده می کنند به صورت پررنگ و برجسته نشان داده می شوند.

خب حالا Task Manager برای شما باز شده است ، برای مشاهده و مرتب کردن برنامه هایی که بیشترین میزان استفاده از منابع سیستم را دارند بر روی سربرگ CPU ، Memory و Disk کلیک کنید. ممکن است با مشاهده کردن لیست روبروی خود تمایل داشته باشید تا برنامه های مربوطه را ببندید ، برای انجام این کار در Task Manager برنامه مورد نظر خود را انتخاب و بر روی گزینه End Task کلیک کنید.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۲- برنامه های System Tray را ببندید

بسیاری از برنامه های کاربردی معمولاً در System Tray یا در منطقه اطلاع رسانی اجرا می شوند. این برنامه ها اغلب بعد از بالا آمدن آمدن و اجرا شدن ویندوز در پس زمینه آن به اجرا در می آیند اما در پشت آیکون فلش در پایین گوشه سمت راست صفحه نمایش شما پنهان می مانند.

برای بستن برنامه های  System Tray ، بر روی فلش رو بالا در پایین گوشه سمت راست کلیک کرده تا System Tray برای شما باز شود. سپس ، بر روی برنامه هایی که نمی خواهید در پس زمینه ویندوز شما اجرا شود راست کلیک کرده و Remove icon را انتخاب کنید و یا آن را ببندید.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۳- برنامه های Startup را غیر فعال کنید

بهتر است برای صرفه جویی از مصرف حافظه ، چرخه CPU و سرعت بخشیدن فرآیند ورود به ویندوز ، از اجرای برخی برنامه های در Startup جلوگیری کنید.

در حال حاضر در ویندوزهای ۸ ، ۸٫۱ و ۱۰ ، برای مدیریت برنامه های استارت آپ می توانید در Task Manager از گزینه startup manager استفاده کنید. برای انجام این کار کافی است که بر روی نوار وظیفه راست کلیک کرده و سپس گزینه Task Manager را انتخاب کنید. یا می توانید برای دسترسی سریع و آسان به Task Manager از کلیدهای میانبر Ctrl + Shift + Escape استفاده کنید. خب اکنون بر روی تب Startup کلیک کرده و برنامه هایی را که به آن ها نیاز ندارید ، را ببندید.

توجه داشته باشید که در این فرآیند ویندوز نیز به شما کمک خواهد کرد که کدام برنامه ها بیشتر سرعت آن را کاهش می دهند.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۴- کاهش انیمیشن ها برای افزایش سرعت ویندوز کامپیوتر

به طور معمول ویندوز از چندین انیمیشن استفاده می کند که آن انیمیشن ها می توانند باعث کند شدن سرعت کامپیوترها خواهد شد. برای مثال ، اگر شما انیمیشن های مینیمایز و ماکسیمایز را غیر فعال کنید ، ویندوز قادر خواهد بود که به سرعت بدون هیچ گونه افکت خاصی پنجره های را به یکی از این دو حالت منتقل کند.

برای غیر فعال کردن انیمیشن ها ، کلید ویندوز در صفحه کلید و X را به صورت همزمان فشار دهید و یا می توانید راست کلیک کرده و دکمه Start و System را انتخاب کنید. خب اکنون در سمت چپ پنجره باز شده بر روی Advanced System Settings کلیک کرده و در پایین Performance گزینه Settings را انتخاب کنید.

سپس ، در زیر Visual Effects بر روی گزینه Adjust for best performance کلیک کرده تا انیمیشن ها را غیر فعال کنید و یا می توانید گزینه Custom را انتخاب کرده و انیمیشن هایی را که به آن ها نیاز ندارید و نمی خواهید اجرا شوند را غیر فعال کنید.

برای مثال ، برای غیر فعال کردن انیمیشن های ماکسیمایز و مینیمایز کافی است که شما تیک گزینه Animate windows when minimizing and maximizing را بردارید.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۵- مرورگر خود را سبک کنید یا کاهش دهید

ممکن است در مرورگر خود از افزونه های زیادی استفاده کرده باشید که این باعث کاهش و کند شدن سرعت کامپیوتر شما خواهد شد. به همین دلیل باید برخی از افزونه های را که با آن ها نیازی ندارید را حذف کنید.

برای انجام این کار شما باید در مرورگر خود به بخش Extensions یا Add-ons manager برورید و افزونه هایی را که به آن نیاز ندارید را حذف کنید. همچنین شما باید قابلیت click-to-play را نیز در نظر بگیرید. جلوگیری از فایل های فلش و سایر محتواهای بارگیری فلش های بی اهمیت نیز منابع CPU سیستم شما را آزادتر می کند.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۶- بد افزارها و ابزارهای تبلیغاتی را اسکن کنید

یکی دیگر از دلایل کند شدن سرعت کامپیوترها ، نرم افزارهای مخربی است که در پس زمینه ویندوز سیستم شما اجرا می شوند. برای مثال ، برخی از نرم افزارهای تبلیغاتی هستند که در کار مرورگر شما دخالت خواهند داشت و تبلیغات اضافی و بی اهمیت را به مرورگر شما اضافه خواهند کرد که این کار باعث کند شدن سرعت مرورگر شما خواهد شد.

به منظور جلوگیری از این کار شما باید یک برنامه آنتی ویروس را برای اسکن کردن این بدافزارها بر روی سیستم خود نصب کنید. بهتر است برای اسکن کردن آن ها از برنامه آنتی ویروس Malwarebytes استفاده کنید ، چرا که بسیاری از برنامه های ناخواسته پنهانی (PUPs) را دریافت و اسکن خواهد کرد. PUPs اغلب به همراه برنامه های دیگر به صورت کاملاً ناخواسته بر روی سیستم شما نصب خواهند شد و موجب کند شدن سیستم شما می شوند.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۷- فضای هارد دیسک خود را آزاد کنید

 اگر هارد دیسک شما تقریبا پر شده باشد باعث کند شدن کامپیوتر شما خواهد شد که امری کاملا طبیعی است. بنابراین اگر می خواهید سرعت ویندوز خود را افزایش دهید باید بعضی از فضای هارد دیسک خود را آزاد کنید. شما برای انجام این کار به هیچ نرم افزار خارجی نیاز ندارید ، بلکه تنها کاری را که باید انجام دهید این است که به ابزار Disk Cleanup در ویندوز شما قرار دارد دسترسی و از آن استفاده کنید.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۸- یکپارچه سازی هارد دیسک

در نسخه های جدید سیستم عامل ویندوز مثل ویندوز ۱۰، نیازی به یکپارچه سازی هارد دیسک نیست. در حقیقت در نسخه های جدید فضای ذخیره سازی به صورت خودکار در پس زمینه ویندوز ، یکپارچه خواهد شد. همچنین دیگر نیازی به انجام عملیات سنتی یکپارچه کردن فضای ذخیره سازی درایوهای Solid-state وجود ندارد؛ نسخه های جدید ویندوز به بهینه سازی این درایوها می پردازند.

هیچگونه نگرانی برای این موارد وجود ندارد. با این حال ، اگر شما یک هارد مکانیکی دارید و تنها تعداد زیادی فایل بر روی آن قرار داده اید – برای مثال یک پایگاه داده عظیم یا گیگابایت از بازی های رایانه ای – ویندوز قابلیت یکپارچه سازی این گونه موارد را ندارد.

در این حالت ممکن است شما بخواهید ابزار defragmenter در دیسک باز کنید ، سپس آن را اسکن کنید و ببینید آیا نیازی به یکپارچه سازی دستی دارد یا خیر.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۹- برنامه هایی که به آن ها نیاز ندارید را حذف کنید

کنترل پنل را باز کرده ، سپس لیست installed programs را پیدا کنید. خب حالا برنامه هایی را که بر روی سیستم خود به آن ها نیاز ندارید و یا از آن ها استفاده نمی کنید را غیرفعال و را حذف کنید.

این کار می تواند سرعت کامپیوتر شما را افزایش دهد، زیرا این برنامه ها ممکن است شامل فرایندهای پس زمینه، ورودی های خودکار، سرویس های سیستم یا هر برنامه دیگری باشد که باعث کند شدن سیستم شما می شود.

همچنین این کار باعث آزاد سازی بخشی از فضای هارد دیسک شما خواهد شد که امنیت سیستم شما را بهبود می بخشد. برای مثال ، شما از برنامه جاوا هیچ استفاده ای نخواهید کرد پس بهتر است آن را حذف کنید.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

۱۰- کامپیوتر خود را مجددا راه اندازی یا نصب کنید

اگر تمام روش های بالا را امتحان کردید اما سیستم شما همچنان کند است یک راه حل دیگر وجود دارد و آن این است که ویندوز خود را مجددا نصب و راه اندازی کنید.

در نسخه های جدید ویندوز یعنی ویندوز ۸ ، ۸٫۱ و ۱۰ ، را های ساده تری را برای نصب دوباره ویندوز پیش روی شما قرار می دهند. در حقیقت برای نصب دوباره ویندوز شما نیازی به مدیای نصبی نسخه جدید از ویندوز ندارید. بلکه شما می توانید برای دسترسی سریع و آسان به نسخه تازه از ویندوز ، از ویژگی Reset your PC که در ویندوز شما تعبیه شده است ، استفاده کنید.

در واقع این ویژگی همانند نصب مجدد ویندوز عمل خواهد کرد. با انجام این کار تمام برنامه ها و تنظیمات اعمال شده بر روی ویندوز بجز فایل هایی را که شما ذخیره نموده اید حذف و پاک خواهند شد.

بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کند کامپیوتر ها

با یکی دیگر از آموزش های وبلاگ ۴۶۰ مالتی مدیا همراه شما بودیم. در این مقاله آموزشی بهترین روش های افزایش سرعت ویندوز کامپیوتر را به شما معرفی کردیم. امیدواریم که از این روش ها استفاده کنید و انجام آن ها باعث افزایش سرعت ویندوز کامپیوتر کند شما شود. اگر به وسیله روش های دیگری توانسته اید سرعت ویندوز خود را افزایش دهید و یا عواملی که باعث کند شدن سرعت ویندوز می شود آشنایی دارید را به ما معرفی کنید و تجربیات خود را با ما در فرازسافت به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها 0

bluray
bluray
پاسخ

Thanks in support of sharing such a good thought, article is good, thats why i have read it entirely Lyn Beau Smiga

۱۳۹۹-۱۱-۲۱
turkce
turkce
پاسخ

Hey there! I simply want to offer you a huge thumbs up for the great information you have got here on this post. I will be returning to your blog for more soon. Kittie Mikael Ancell

۱۳۹۹-۱۱-۲۲
xnxx
xnxx
پاسخ

I really appreciate this post. Ive been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again Sena Abner Ralf

۱۳۹۹-۱۱-۲۲
yabanci
yabanci
پاسخ

Just wanna state that this is handy , Thanks for taking your time to write this. Eliza Mikey Montague

۱۳۹۹-۱۱-۲۲
720p
720p
پاسخ

online gay chat sites gay leuven free mens underwear giant penis porn Bonita Rob Nurse

۱۳۹۹-۱۱-۲۳
erotik
erotik
پاسخ

Just wanna comment that you have a very nice web site , I like the design it actually stands out. Lena Harwell Minabe

۱۳۹۹-۱۱-۲۴
erotik
erotik
پاسخ

I was suggested this website by my cousin. I am not sure whether this post is written by him as nobody else know such detailed about my problem. You are amazing! Thanks! Constancy Kurt Marchese

۱۳۹۹-۱۱-۲۴
amateur porn
amateur porn
پاسخ

Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Nam libero tempore, cum soluta nobis est eligendi optio cumque nihil impedit quo minus id quod maxime placeat facere. Codee Lindon Lotz

۱۳۹۹-۱۱-۲۴
erotik
erotik
پاسخ

What as up, its good post regarding media print, we all understand media is a Hyacinthie Maurits Sivie

۱۳۹۹-۱۱-۲۴
erotik
erotik
پاسخ

Hi there, its good article about media print, we all know media is a fantastic source of information. Krystle Johny Hirst Una Siegfried Burgwell

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

God never leaves or forsake his own. As you have heeded his call, he will continue to show up for you and provide you with the resources and people to populate His kingdom. You are blessed and highly favoured Drusie Ossie Cletis

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

After I initially left a comment I seem to have clicked the -Notify me when new comments are added- checkbox and from now on each time a comment is added I recieve 4 emails with the same comment. There has to be a means you are able to remove me from that service? Cheers! Renee Antoni Roeser

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

Go Big Randy, I’m rooting for you! TC lookin’ like the Canadian flag out there Zorana Manuel Kramlich

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

There is clearly a lot to identify about this. I assume you made some nice points in features also. Issie Dagny Ulphia Lark Wendall Randolf

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

I have been browsing on-line greater than 3 hours lately, yet I by no means discovered any fascinating article like yours. It is beautiful value enough for me. In my opinion, if all site owners and bloggers made good content material as you did, the net can be much more helpful than ever before.| Rafaelita Ettore Ailsa

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

whoah this weblog is wonderful i like studying your articles. Bridgette Raynor Telfer

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

Awesome write-up. I am a normal visitor of your website and appreciate you taking the time to maintain the nice site. I will be a frequent visitor for a long time. Dix Sheffie Danuloff

۱۳۹۹-۱۱-۲۵
turkce
turkce
پاسخ

This happened a lot, apparently. Particularly in neolithic times. Binnie Ferdie Furmark

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

I think the admin of this web page is truly working hard in favor of his web site, since here every stuff is quality based information. Elladine Kimble Drus

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

I was excited to discover this website. I wanted to thank you for your time for this particularly fantastic read!! I definitely savored every part of it and i also have you saved to fav to see new things on your web site. Arabella Sammie Gentes

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

Awesome post. I am a regular visitor of your site and appreciate you taking the time to maintain the excellent site. I will be a frequent visitor for a really long time. Dianne Jared Bazar

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

I used to be able to find good advice from your blog posts. Margarete Diarmid Werra

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

Some truly select content on this site, saved to favorites . Jackelyn Barde Novello

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

Informative article, totally what I wanted to find. Gracie Ulric Els

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

recebi hoje uma mensagem dizendo que ganhei uma casa no valor de 85 mil.e verdade ou nao. Eu gostaria de saber. Jacklyn Alva Shel

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

What about soaked-until-plump dried fruit like raisins, cherries, cranberries? Would that be too dry? Lotta Paddie Woodie

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

Excess content under one category can make a lot of duplicate content in your archives. Pearline Michail Friedrich

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

I am sure this piece of writing has touched all the internet users, its really really good piece of writing on building up new website.| Hollyanne Bondie Godred

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

Hello, its nice paragraph concerning media print, we all be aware of media is a enormous source of data.| Trenna Mario Cissie

۱۳۹۹-۱۱-۲۶
turkce
turkce
پاسخ

Thank you so much for your kind comment and rating. My best advice is to blog out of love for your niche. Blogging is tough and only if you are passionate enough you are going to last. The rest of the story is only hard work and then some more. Hang on! You can do it! Cherey Nobe Pallas

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

Hey very cool blog!! Guy .. Excellent .. Wonderful .. Sisile Traver Daffi

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

Very good post. I definitely love this site. Thanks! Andromache Wheeler Gine

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

Plan on taking CPP at 65 since my company pension plan is bridged till 65. Henrie Isaak Urial

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

Hi there. I discovered your blog by means of Google even as searching for a similar matter, your website came up. It looks good. I have bookmarked it in my google bookmarks to come back then. Birdie Morrie Ansilme

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

I all the time used to study article in news papers but now as I am a user of net therefore from now I am using net for content, thanks to web. Marilyn Bevon Fabi Livy Marcel Serrano

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

Absolutely.. Love yourself, pamper yourself and find me time every day. This should be the moto of every women. I agree there is so much we can learn from kids. Petronella Clevie Shabbir

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

You really make it appear really easy with your presentation but I to find this topic to be really something that I feel I would by no means understand. It seems too complicated and very wide for me. I am having a look forward for your next submit, I will try to get the dangle of it! Linzy Husain Christabella

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

I regard something genuinely interesting about your site so I saved to my bookmarks. Hildagarde Carson Amethist

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

This practice will teach you how to weave around other players while maintaining control of the ball. Louise Dickie Valaree

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

Asking questions are truly fastidious thing if you are not understanding anything entirely, however this post offers good understanding even. Gertrud Patsy Anastas Dore Herculie Aimil

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

A large percentage of of the things you state happens to be supprisingly precise and that makes me ponder why I had not looked at this with this light previously. Your piece truly did switch the light on for me personally as far as this particular subject matter goes. But at this time there is one particular position I am not necessarily too comfy with and while I attempt to reconcile that with the actual main theme of the issue, let me see just what all the rest of your visitors have to point out. Well done. Merrielle Jaymie Zorana

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

I blog often and I truly thank you for your information. This great article has truly peaked my interest. I will bookmark your site and keep checking for new information about once a week. I subscribed to your Feed too. Roobbie Luigi Oriel

۱۳۹۹-۱۱-۲۷
turkce
turkce
پاسخ

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipiscing elit. Nullam semper leo eget sapien ultrices vitae facilisis massa dictum. Fusce eu purus a urna accumsan luctus. Nullam sit amet nisi non ante ultrices egestas. Proin erat nulla, congue adipiscing accumsan id, sollicitudin eget dolor. Vestibulum ipsum urna, consequat vel cursus ut, scelerisque vel nisl. Suspendisse molestie facilisis dui, et rutrum enim fermentum id. Curabitur tincidunt tellus sed risus vulputate fringilla. Mauris luctus posuere odio, quis viverra purus consequat ac. Aliquam luctus posuere ultricies. Morbi sagittis elementum ligula, eget luctus diam facilisis sit amet. Maecenas fringilla cursus tortor, nec dictum purus volutpat et. Billye Emory Haywood

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
turkce
turkce
پاسخ

You have remarked very interesting details! ps nice site. Lottie Othello Hamilton

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

waaah keren banget ini yaaa, jadinya gampang dan serba mudah ya inii hihihhi, jaman udah semakin canggih nih, keren banget <3 Hestia Chick Josy

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

Hi, I do believe your web site could be having web browser compatibility issues. Whenever I take a look at your website in Safari, it looks fine however, when opening in IE, it has some overlapping issues. I simply wanted to provide you with a quick heads up! Apart from that, great website! Melinda Dore Eloisa

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

I have read so many articles concerning the blogger lovers however this piece of writing is actually a fastidious piece of writing, keep it up. Shaylah Sonny Holofernes

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

No,Barr is an outright democrat/communist deceiver! He never intended to seek an honest justice in this coming civil war scenario,he only lied constantly to keep we honest citizens quiet until his allies in the demo/communist stole the election,clearly with Barrs help! Charis Mal Cima

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

I not to mention my pals were actually going through the good tactics found on the website and so before long developed an awful suspicion I had not thanked the web blog owner for those techniques. The women happened to be passionate to learn all of them and have in effect in fact been tapping into those things. Appreciation for being very thoughtful and then for deciding upon this kind of helpful information most people are really desperate to know about. Our own sincere regret for not expressing appreciation to sooner. Sharai Tally Ossy

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

Excellent article. I am going through many of these issues as well.. Calypso Skell Tiana

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

Thank you, I appreciate you reaching out and reading the article. Kania Milt Philbin

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
turkce
turkce
پاسخ

Aw, this was an actually good post. In concept I would love to place in creating similar to this additionally? taking time and actual initiative to make a great short article? yet what can I claim? I procrastinate alot and also by no means seem to get something done. Elvina Saleem Dixie

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
dizi
dizi
پاسخ

Een mooi eerste jaar was het allesinds! Bedankt voor de hulp! Gaye Dov Raddy

۱۳۹۹-۱۱-۲۸
erotik
erotik
پاسخ

BONJOUR, je me presente au nom de philippe je suis un jeune togolais travaillant depuis des annees dans le volontaire. alors jaimerais apporte mes competences aptitudes a ces freres et seurs qui sont dans le besoins. Votre devoue. Felice Horten Locklin

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
turkce
turkce
پاسخ

Peculiar article, exactly what I was looking for.| Bobbee Siffre Millhon

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
turkce
turkce
پاسخ

I really appreciate this post. I have been looking all over for this! Thank goodness I found it on Bing. You have made my day! Thank you again! Leila Nichols Bakemeier

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Lovely piece! I l appreciate that you allow this to be an ambiguous, ongoing process. It takes a lot of strength to not know and keep going. Milka Gregorius Clayberg

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Wow, fantastic blog format! How long have you been blogging for? you make blogging glance easy. The whole look of your website is magnificent, let alone the content! Rubia Worthington Mellie

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Awesome write-up. I am a regular visitor of your site and appreciate you taking the time to maintain the excellent site. I will be a regular visitor for a really long time. Betty Garrot Aubigny

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
yabanci
yabanci
پاسخ

What a great post. Thank you very much for sharing those knowledge. I will of course check it out. Tedi Bennett Rolfe

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Enjoyed reading through this, very good stuff, thankyou . Mariquilla Darb Kehoe

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
샌즈카지노
샌즈카지노
پاسخ

It is in reality a great and useful piece of info. Brianna Lucius Anatole Diannne Sebastien Nazar

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
샌즈카지노
샌즈카지노
پاسخ

You should be a part of a contest for one of the finest blogs online. I am going to recommend this blog! Lily Delmar Cailly

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Hi there. I found your web site by the use of Google at the same time as looking for a comparable topic, your web site got here up. It appears to be great. I have bookmarked it in my google bookmarks to visit then. Tori Raynor Hu

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
샌즈카지노
샌즈카지노
پاسخ

I?m amazed, I should say. Truly rarely do I encounter a blog site that?s both educative and amusing, and also let me tell you, you have hit the nail on the head. Your idea is exceptional; the issue is something that inadequate individuals are talking intelligently around. I am extremely delighted that I came across this in my search for something connecting to this. Rochell Bogey Tor

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Thanks-a-mundo for the article. Really thank you! Fantastic. Coletta Obadiah Jeuz

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

@Submit2Kat hey hot women i hafe ride in chattrubate im djgnom there Anna Bastian Jaquith

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Great post. I will be going through a few of these issues as well.. Colette Ricki Stacie

۱۳۹۹-۱۱-۲۹
erotik
erotik
پاسخ

Very exciting, I will definitely be looking forward to release. Zelma Pietrek Snider

۱۳۹۹-۱۲-۱۱

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *