(مامور ۴۷) در این مقاله قصد داریم تا شما را هرچه بیشتر با یکی از بزرگترین شخصیت های دنیای بازی های رایانه ای و علی الخصوص ژانر مخفی کاری آشنا کنیم. در ادامه با ما همراه باشید تا بیشتر با قاتل آرام اما خشن دنیای بازی های ویدیویی آشنا شوید.

اولین بار مامور ۴۷ در سال ۲۰۰۰ در بازی Hitman: Codename 47 به دنیای گیم معرفی شد. شخصیتی بی رحم و با کله ای که از ته تراشیده شده است. با این حساب طول عمر این شخصیت در دنیای بازی های رایانه ای به حدود ۱۵ یا ۱۶ سال می رسد. اما بازی در ۵ سپتامبر سال ۱۹۶۴ در کشور رومانی متولد شده است. مامور ۴۷ یک انسان عادی نیست. او یک کلون ژنتیکی است. برای همین به او کد شماره ی ۴۷ را داده اند. در اصل کد او ۶۴۰۵۰۹-۰۴۰۱۴۷ است که به اختصار ۴۷ گفته می‌شود. اما همه ی اینها مقدمه ای برای شروع بخش هایی بود که می‌خواهیم در مورد مامور ۴۷ برای شما توضیح دهیم.

مامور ۴۷
مامور ۴۷ و سلاح ریزه کاری ها

خلقیات مامور ۴۷ چگونه است؟

آنچه که از اعمال او می بینیم نشان دهنده ی یک فرد کاملاً بی رحم و بی وجدان است. البته اصلاْ هدف ساختن او هم اعمال شرورانه بوده است. اعمالی مانند ترور، سرقت اشیا و وسایل مهم و کار‌هایی از این قبیل. اما می توانیم در نسخه ی پنجم سری بازی های Hitman چیزی خلاف این را هم ببینیم. مامور ۴۷ برای یک دختر بچه خود را به دردسری بزرگ می اندازد ولی در انتها پیروز می شود. در واقع نمی توان به طور کامل او را یک شخص بی رحم دانست.

ولی باید به شما بگوییم که مامور ۴۷ با دشمنانش و کسانی که هدف ترور‌های او هستند به هیچ وجه شوخی ندارد و آن ها را به هر نحوی که بتواند می کشد. پس اگر یک روز با او مواجه شدید زیاد او را عصبی نکنید. ولی مامور ۴۷ در عین حال فردی آرام است. او کار‌هایش را با فکر و خون سردی انجام می دهد و همچنین همیشه به صورتی مودبانه و رسمی سخن می گوید. البته او کمی با همکیشانش متفاوت است و کمی احساسات هم دارد که در ادامه به آن ها اشاره شده است.

ظاهر همیشگی مامور ۴۷

ظاهر همیشگی مامور را هر کسی که مدت کمی هم راجع به او اطلاعات کسب کرده باشد و یا سری بازی ها Hitman را تجربه کرده باشد باید بشناسد. همه ی ما مامور ۴۷ را با کت و شلوار مشکی که زیر آن یک پیراهن سفید پوشیده شده و کرواتی قرمز زده می شناسیم. همچنین کفش او هم مشکی است. همچنین یک تروریست و قاتل برای اینکه اثری از انگشت خود بر جایی به جا نگذارد نیازمند یک جفت دستکش هم هست و برای اینکه این دستکش ها با لباس همخوانی داشته باشد آن ها را هم مشکی انتخاب کرده است.

در طول بازی های Hitman چند باری او را با لباسی غیر از چیز‌هایی که گفتیم می‌بینیم. مانند مرحله ی آخر نسخه ی چهارم بازی که مامور ۴۷ کت و شلواری سفید بر تن دارد که البته این لباس را برای دفن کردن او بر تنش پوشانده اند و انتخاب خودش نبوده است. مامور ۴۷ در طول گیم پلی بازی های Hitman تغییر لباس می دهد و لباس افرادی را که به قتل رسانده می پوشد،‌ اما لباس همیشگی او همان کت و شلوار مشکی با پیراهنی سفید و کرواتی قرمز است.

مامور ۴۷
مامور ۴۷ و استایل همیشگی او

اسلحه‌های مامور ۴۷ چیست؟

مامور ۴۷ چند سلاح مخصوص دارد و همچنین از وسایل محیط هم برای انجام مقاصدش استفاده می کند. اولین وسیله ای که ۴۷ زیاد با آن سر و کار دارد بند فلزی مخصوصش است که با آن دشمنان را خفه می کند. این وسیله از کاربردی ترین وسایل قتل در بازیست که اگر از آن درست استفاده شود کمتر برای شما و مامور ۴۷ مشکل ایجاد می کند. پس از بند فلزی،‌ کلت همیشگیش مهم ترین چیزیست که او به دنبال دارد. نام این وسیله Silverballers است. این کلت که به شکل های عجیبی هم بروز رسانی می شود یار همیشگی ۴۷ است و به او در تمامی ماموریت هایش کمک می کند. البته از سلاح های سرد و گرم محیط، مانند کلت های دشمنان و یا چاقوهای آشپزخانه همان طور که پیش تر اشاره کردیم استفاده می‌کند.

شغل او چیست و کجا آموزش دیده است؟

مامور ۴۷ در که در رومانی متولد یا بهتر است بگویم ساخته شده است در همان کشور نیز آموزش هایی سخت دیده است. وقتی از حقایق آگاه می شود دکتری که او را ساخته است را می کشد و فرار می‌ کند. مامور ۴۷ برای ICA کار می کند. وظیفه ی این ارگان قتل و ترور افراد معروف بزرگ و تاثیرگذار است. ۴۷ نیز تنها فردی نیست که برای آن ها کار می کند و افراد زیادی در استخدام این ارگان هستند.

مدیر برنامه های اون زنی به نام دیانا است که در نسخه ی آخر با دادن اطلاعات غلط به مامور او را بر این می‌کنند که دیانا را بکشد و او اینکار را می کند ولی دیانا در لحظه ی آخر حقیقت را برای ۴۷ فاش می سازد و آنجاست که ۴۷ علیه ICA می شود. البته باید به شما بگوییم که دیانا نمی میرد و در انتهای بازی Hitman Absolution او را زنده می بینید.

مامور ۴۷
مامور ۴۷ و دیگر هیچ
ضد قهرمان یا نظافت‌چی؟

مامور ۴۷ در نگاه اول یک ضد قهرمان است. او که به کشتن و ترور افراد بلند پایه و مشهور مشغول است در ابتدا چهره ای کثیف به خود می گیرد. اما حقیقت این نیست. او بیش تر حکم یک نظافت چی را دارد. مامور ۴۷ افرادی که قدرت بیش از حد و یا ثروت غیر عادی دارند را از بین می برد. زیرا آن ها از این امکانات بیشتر در جریانات منفی بهره می گیرند و خوب است کسی باشد تا آن ها را حذف کند. چه کسی هم بهتر از مامور ۴۷ وجود دارد که بتواند این کار بزرگ و پر خطر را انجام دهد.

مامور ۴۷ در نسخه‌ی جدید بازی Hitman

در جریان مراسم E3 2015 بار دیگر نسخه ی جدید بازی Hitman با محوریت همان شخصیت قدیمی معرفی شد. عرضه آخرین نسخه از سری موفق Hitman به صورت اپیزودیک، تصمیمی بود که همگان را به تعجب وا داشت! استودیو IO Interactive، به جای منتشر کردن این عنوان در یک بسته کامل، شش چپتر آن را در طول سال ۲۰۱۶ به مرور و با فاصله عرضه کرد. هر چند که فرم اپیزودیک برای این گونه از بازی ها عجیب و نامتعارف است، اما حقیقت این است که نتیجه کار اصلا بد در نیامده!

IO interactive سعی کرده که با این عنوان، هیتمن را به دوران اوجش بازگرداند. این استودیو همان فرمول های موفقی که در عنواین قدیمی تر این سری همچون Blood Money به کار برده بود را این بار به شکل بهینه تری به این سری بازگردانده تا بار دیگر تجربه بازی کردن در نقش مامور ۴۷ جذاب باشد.

همچنین تاکنون دو فیلم سینمایی از شخصیت Hitman با نام های (Hitman (2007 و (Hitman: Agent 47 (2015 تولید شده است که هردو هم نتوانستند انتظارات را برآورده سازند و فیلم هایی در سطح سری بازی های هیتمن نبودند.

هم اکنون می توانید تمامی مجموعه بازی های هیتمن (Hitman) را از فروشگاه اینترنتی ۴۶۰ خریداری نمایید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

1 × 4 =