بهترین نرم افزارهای تقویت حافظه انسان

اگر شما می خواهید در هر زمینه برتری داشته باشید، به نرم افزارهای تقویت حافظه نیاز دارید. در این مقاله به معرفی بهترین نرم افزارهای تقویت حافظه خواهیم پرداخت. پس در ادامه با ۴۶۰ مالتی مدیا همراه باشید.

معرفی بهترین نرم افزارهای تقویت حافظه انسان

معرفی بهترین نرم افزارهای تقویت حافظه انسان

امروزه نرم افزارهای خاصی برای تقویت و بهبود حافظه طراحی شده اند و در دسترس کاربران قرار داده شده است. اما تعداد این نرم افزارها زیاد نیست. اگر به دنبال یک نرم افزار خاص برای تقویت حافظه خود هستید ممکن است با دیدن و استفاده از این نرم افزارها شگفت زده شوید زیرا برخی از این نرم افزارها دارای قابلیت ها و ویژگی هایی قابل توجهی هستند.

نرم افزارهای تقویت حافظه

شما به عنوان یک فرد باید بیشتر از قدرت تخیل خود استفاده کنید. شما باید ابتدا مهارت های پایه را یاد بگیرید و آن ها را در موقعیت های مختلف تطبیق دهید. سپس ، آن ها را با جزئیات بیشتر آراسته کنید و و از توانایی های قدرت تخیل و تجسم خود برای ایجاد یک سناریو جذاب استفاده کنید. این کار برای ایجاد یک سیستم حافظه موثر و قبل اعتماد بسیار مفید خواهد بود. نرم افزارهای بهبود حافظه برای انجام این کار به شما کمک خواهند کرد.

۱-­ برنامه Luminosity Brain Trainer

نام نرم افزار Lumosity از یک مرکز تحقیقاتی معتبر گرفته شده است. این مرکز در زمینه پیدا کردن راهکارها و روش های تقویت حافظه ، ذهن و هوش انسان ها فعالیت می کند و افرادی که در این موسسه مشغول به کار هستند از متخصصان اعصاب در دنیا می باشند.

از اصلی ترین و مهمترین اهداف این مرکز تحقیقاتی ارائه بازی هایی با گرافیک ساده با تاثیر گذاری بر روی فکر و ذهن برای تقویت حافظه می باشد. در حال حاضر نرم افزار لوموسیتی یکی از محبوب ترین نرم افزارهای تقویت حافظه با ۶۰ میلیون کاربر در دنیا به شمار می آید. این نرم افزار به عنوان یکی از کارآمدترین نرم افزارهای تقویت حافظه در دنیا شناخته می شود.

نرم افزار Lumosity با بهره گیری از اسمارت فون ها طراحی و تولید شده است که دارای چندین مینی گیم می باشد. در طول روز حدود ۱۵ دقیقه برای به اتمام رساندن بازهای کوچک لوموسیتی لازم است. سپس بعد از اتمام بازی شاخص عملکرد مغز شما تحت عنوان LPI (Lumosity Performance Index) که بر اساس قدرت ، دقت ، سرعت انعطاف پذیری و حل مساله می باشد ، رتبه بندی خواهد شد.

توجه داشته باشید که شما می توانید با نرم افزار لوموسیتی عملکرد مغز خود را در زمان ها و ماه های مختلف مقایسه کنید و پی ببرید که با استفاده از این نرم افزار عملکرد مغز شما چگونه است آیا این نرم افزار باعث تقویت حافظه شما شده است یا خیر؟ هر چند بر اساس مطالعات و پژوهش های که بر روی هزاران نفر انجام شده این نرم افزار موجب تقویت حافظه و افزایش توانایی حل مساله در این افراد شده است.

 برنامه Luminosity Brain Trainer

برنامه Luminosity Brain Trainer

 

برای اطلاعات بیشتر و دریافت نسخه کامپیوتری،اندروید و یا IOS نرم افزار به وبسایت سازنده مراجعه کنید :

https://www.lumosity.com

 

۲-­ برنامه  NeuroNation – brain training

یکی دیگر از بهترین نرم افزارهای تقویت حافظه ، نرم افزار NeuroNation می باشد. این نرم افزار یک بازی فوق العاده حرفه ای مغز است که توسط NeuroNation طراحی و روانه بازار شده است. نرم افزار تقویت حافظه NeuroNation دارای بازی های مختلفی است که در طول زمان بر ذهن و مغز شما تاثیر می گذارد و موجب قدرت و تقویت حافظه شما می شود. با انجام تمرینات این برنامه شما می توانید سرعت عمل ، دقت و تمرکز حافظه خود را افزایش دهید.

نرم افزار NeuroNation یک الگوی مشخص را برای مغز شما مشخص می کند که با استفاده از آن میزان پیشرفت و تقویت ذهن شما تعیین خواهد شد. به دلیل وجود این قابلیت در این برنامه محبوبیت زیادی را در بین کاربران به دست آورده و دارای ۴ میلیون کاربر در سراسر دنیا می باشد.

توجه داشته باشید که ساخت این نرم افزار تقویت حافظه با همکاری دانشمندان زیادی صورت گرفته است و به صورتی طراحی شده است که با استفاده از حرکات دست باعث تقویت نیمکره های مغز می شود. از جمله ویژگی های NeuroNation می توانی به توانایی تقویت حافظه ، تمرکز ، هوش ، تاثیر در تصمیم گیری های سریع و … اشاره کرد.  از دیگر مزیت های این نرم افزار این است که شما می توانید برای خود یک حساب کاربری ایجاد کنید و نحوه و فرآیند تمرینات خود را با دیگران یا دوستان تان مقایسه کنید.

برای شروع یادگیری با نیرو نیشن  می توانید به وبسایت سازنده مراجعه کنید : https://sp.neuronation.com/en/

برنامه  NeuroNation – brain training

برنامه  NeuroNation – brain training

۳-­ برنامه Mind Games

از دیگر نرم افزارهای تقویت حافظه می توان به نرم افزار Mind Games اشاره کرد. این نرم افزار شامل بازی های است که بر اساس روانشناسی ساخته شده است. با استفاده از این بازی ها و تمرینات آن شما می توانید مهارت های ذهنی خود را بالا ببرید. همچنین شما با انجام تمرینات Mind Games می تواند با پیری ذهنی مبارزه کنید و برای تقویت و بهبود حافظه در هر سنی مناسب است.

این نرم افزار دارای بازی های زیادی است که هر بازی تاثیر مفید بر روی مغز شما خواهد داشت. برای مثال بازی های Abstraction ، Anticipation ، Changing Directions و Face Memory به ترتیب باعث افزایش قدرت درک ، پیش بینی های بهتر ، سرعت عمل و انعطاف پذیری و تقویت حافظه شما خواهند شد. تمامی بازی ها برای افرادی که مشکل فراموشی دارند مناسب می باشد و محوریت این بازی ها بیشتر بر روی موضوعات حافظه ، تمرکز ، ریاضی و دایره لغات متمرکز است.

از جمله ویژگی های بارز نرم افزار Mind Games می توان به افزایش دهنده توانایی های فکری و ذهنی ، نمایش میزان توانایی شما در عملکردهای مختلف مغز ، بهبود مهارت هایی مانند سرعت عمل ، تقویت حافظه و تمرکز ، درک و پیش بینی ، تقویت دایره لغات ، متناسب با هر تمامی رده های سنی ، تقویت کننده هوش خردسالان و کودکان اشاره کرد.

توجه داشته باشید که این برنامه تاریخچه ای از تمام فعالیت ها و بازی های شما به همراه لیست امتیازات جهانی و نمودار پیشرفت شما را دارا می باشد که شما می توانید آن را مشاهده و میزان عملکرد خود را در بازه های زمانی مختلف بسنجید.

برنامه Mind Games

برنامه Mind Games

برای مشاهده بازی های تقویت حافظه و مغز به این کلیک مراجعه کنید :

https://www.mindgames.com/

 

۴-­ برنامه Matches Puzzle Game

 بازی اندروید Matches Puzzle Game یا همان بازی کبریت ها یک بازی پازلی بسیار جذاب و سرگرم کننده می باشد که تمام ذهن شما را درگیر خواهد کرد. این بازی به صورتی است که شما باید با حرکت دادن ، اضافه کردن و برداشتن کبریت ها به جواب درست برسید.

این برنامه شامل ۱۰۰۰ معما در ۱۰ قسمت است و بازی های آن بسیار سبک و دارای گرافیکی بسیار بالا هستند. بازی های نرم افزار Matches Puzzle Game دارای سطوح مختلف می باشد و با پیشرفت در آن به سطوح مشکل تر خواهید رسید. با انجام بازی های این نرم افزار شما می توانید هوش ، سرعت ، دقت و تمرکز خود را به چالش بکشید.

از جمله ویژگی های نرم افزار Matches Puzzle Game می توان به گرافیک بسیار بالا ، پشتیبانی از تلفن های با رزولوشن پایین ، قابلیت ذخیره سازی ابری ، جدول و نمودار امتیاز کاربران و وجود جوایز متعدد اشاره کرد.

برنامه Matches Puzzle Game

برنامه Matches Puzzle Game

۵-­ برنامه Clockwork Brain

اگر از افراد بسیار علاقمند به بازی های فکر هستید اپلیکیشن Clockwork Brain بهترین انتخاب برای شما خواهد بود. این برنامه توسط شرکت Total Eclipse تولید و عرضه شده است و به عنوان یکی از بهترین اپلیکیشن های توسط تایمز لندن شناخته شده و در لیست ۵۰۰ تایی اپلیکیشن های برتر قرار گرفته است.

برنامه Clockwork Brain دارای بازی های کوتاه است که نقش اول آن را یک ربات به نام Sprocket اجرا می کند. این برنامه با هدف تست توانایی شناخت افراد از منطق ، زبان ، ریاضی و حافظه ساخته شده است. در بازی های این نرم افزار به دلیل اینکه به مخاطب نشان دهند بازی های فکری الزاما خسته کننده نیستند تمام کارهای هنری آن ها با دست ساخته شده اند و در ساخت این بازی های از آثار هنری Victorian Steampunk و Mayan art الهام گرفته شده است.

بازی Clockwork Brain به دلیل وجود پازل های متنوع و جذاب و طراحی گیم پلی مناسب آن توجه شما را ساعت ها به خود جلب خواهد کرد. این بازی چالش برانگیز و فکری می تواند گزینه مناسبی برای قرار گرفتن در کلکسیون بازی های فکر شما باشد.

برنامه Clockwork Brain

برنامه Clockwork Brain

در این مقاله از وبلاگ ۴۶۰ مالتی مدیا شما را با بهترین نرم افزارهای تقویت حافظه آشنا ساختیم و به طور کامل این برنامه ها را به شما معرفی کردیم. امیدواریم که این مقاله نیز مورد توجه شما قرار گرفته باشد. شما می توانید در صورت آشنایی با سایر نرم افزارها یا برنامه های تقویت حافظه آن ها را با ما به اشتراک بگذارید.

دیدگاه ها 0

online
online
پاسخ

Amazing! Its genuinely awesome post, I have got much clear idea about from this paragraph. Sharai Tally Ossy

۱۳۹۹-۱۱-۲۲
altyazili
altyazili
پاسخ

At vero eos et accusamus et iusto odio dignissimos ducimus qui blanditiis praesentium voluptatum deleniti atque corrupti quos dolores et quas molestias excepturi sint occaecati cupiditate non provident, similique sunt in culpa qui officia deserunt mollitia animi, id est laborum et dolorum fuga. Et harum quidem rerum facilis est et expedita distinctio. Philis Nowell Mensch

۱۳۹۹-۱۱-۲۲

دیدگاهتان را بنویسید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد. قسمت های مورد نیاز علامت گذاری شده اند *